Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane płoty z drewna prędko się destruują i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów wariant ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji wskutek tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s